III Dekanalny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego

Dnia 03.06.2016 r. w Niemodlinie odbył się III Dekanalny Konkurs Recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego w Niemodlnie "Mrówko, ważko, biedronko", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Niemodlnie oraz Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Niemodlnie.

Honorowy patrona objął Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz burmistrz miasta Niemodlin pani Dorota Koncewicz. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, a jego celem było popularyzowanie twórczości ks. Jana Twardowskiego, zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz prezentacja własnego talentu.

Uczestnicy konkursu z naszej szkoły to:

kategoria I - III

Przemysław Tracz klasa II B

Marta Pater klasa III A

Jury powołane przez organizatora konkursu oceniało wykonawców według kryterów:

- interpretacja utworów,

- dykcja,

- opanowanie pamięciowe utworu,

- wrażenie sceniczne

Marta Pater została uhonorowana dyplomem oraz nagrodą rzeczową za zajęcie I miejsca, a Przemysław Tracz dyplomem oraz książką za otrzymane wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulowała burmistrz miasta Niemodlin pani Dorota Koncewicz. My również dołączamy się do serdecznych gratulacji BRAWO !!!

Ewa Rutowicz - Kowalska