X Jubileuszowa Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II na Górę Świętej Anny

W dniu 13 czerwca 2016r. odbyła się Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II na Górę Św. Anny, w której tradycyjnie uczestniczyliśmy wraz z blisko 700 uczniami, dyrektorami, katechetami i nauczycielami z 16 szkół noszących imię Jana Pawła II z naszej diecezji.

Uroczystej Mszy św. na Rajskim Placu przewodniczył ks. Biskup Rudolf Pierskała.  W swojej homilii Biskup Rudolf zwrócił uwagę, iż: „My mamy być narzędziami miłosierdzia w szkole, mamy być szczodrzy i pełni czułości dla wszystkich.” Warto zaznaczyć, że nasza diecezjalna Rodzina Szkół noszących Imię Jana Pawła II liczy obecnie 27 szkół, to dokładnie tyle ile trwał Pontyfikat Naszego Patrona. Patrząc symbolicznie, to tak jakby na każdy rok Pontyfikatu przypadała jedna szkoła.  Po mszy św. uczestnicy pielgrzymki przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie ks. Biskup odmówił modlitwę w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Po krótkiej przerwie, w Domu Pielgrzyma miała miejsce część artystyczna przygotowana przez Ojców Franciszkanów. Na zakończenie swój sztandar zaprezentowała najmłodsza szkoła, która nosi imię Jana Pawła II - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Przylesiu.