Wybory w szkole

Współcześnie uczniowie mogą mieć realny wpływ na życie i działalność swojej szkoły. Mogą np. udzielać się w Samorządzie Uczniowskim, zgłaszać swoje pomysły i próbować je urzeczywistnić. Uczą się w ten sposób odpowiedzialności, operatywności czy współpracy w grupie. 17 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które miały wyłonić przewodniczącego szkoły podstawowej oraz przewodniczącego gimnazjum. Zostały one poprzedzone specjalnym spotkaniem wyborczym, na którym wszyscy kandydaci mieli okazję zaprezentować się społeczności uczniowskiej. Opowiedzieli o sobie, swoich zainteresowaniach i pasjach, a przede wszystkim o swoich planach.

OTO WYNIKI GŁOSOWANIA:

Przewodniczącą szkoły podstawowej została czwartoklasistka NATALIA DRĄŻEK, która uzyskała 33 głosy. Zastępcą przewodniczącej został natomiast PATRYK KUZDROWSKI z klasy 5b, na którego oddano 23 głosy.

W gimnazjum „szefową” została PAULINA BADOWSKA (kl. 1a), na którą zagłosowało aż 35 osób. Jej zastępczynią zaś będzie koleżanka z klasy – AGATA PIJET, która otrzymała 30 głosów.

Podczas tych wyborów społeczność uczniowska spośród nauczycieli naszej szkoły wyłoniła Rzecznika Praw Ucznia oraz Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Tutaj nie było niespodzianek, funkcje te przypadły tym samym nauczycielom, co w zeszłym roku:

Rzecznik Praw Ucznia – pani IRENA FĄFROWICZ,
Opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani MAGDALENA GÓRA.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy niespożytej energii oraz kreatywności w działaniu w przyszłym roku szkolnym!