„Na wszystkie smuteczki najlepszy jest uśmiech Pana Kuleczki!”

22 września 2016 r. dzieci z grupy przedszkolnej oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panem Wojciechem Widłakiem, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Pan Wojciech Widłak jest autorem książek dla dzieci, znanym szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce.

Spotkanie odbyło się w ciepłej, przyjaznej atmosferze. Pisarz przyjechał w stroju Pana Kuleczki i przywiózł pacynki - psa Pypecia, kaczkę Katastrofę  oraz muszkę Bzyk-Bzyk.

W trakcie spotkania autor czytał fragmenty swoich książek, opowiedział dzieciom skąd czerpał inspiracje, by je napisać oraz jak powstają książki. Dużym powodzeniem cieszył się ,,Worek Pomysłów” uszyty przez panią Elżbietę Wasiuczyńską- ilustratorkę książek o ,,Panu Kuleczce”. W worku znajdowały się różne przedmioty. Dzieci  przedstawiały swoje skojarzenia związane z danym rekwizytem - pomysłowość ich była ogromna.

Na zakończenie dzieci wręczyły Pisarzowi albumik z własnymi, autorskimi ilustracjami do przygód Pana Kuleczki i jego przyjaciół.