XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę – 13.10.2016r.

13 października uczestniczyliśmy w XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Razem z nami uczestniczyło w niej blisko 20 tysięcy uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrektorów reprezentujących około 460 placówek wszystkich typów, od przedszkoli do szkół wyższych. Wszyscy przybyli by podziękować Królowej Polski za ciągłe wstawiennictwo. Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta msza święta o godz. 11.00. Krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II biskup radomski Henryk Tomasik przypomniał w homilii wezwanie polskiego papieża, aby szczególnym wyznaniem wiary było miłosierdzie.

Po eucharystii odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list uczestników spotkania do Ojca św. Franciszka, a także poświęcono pamiątkowe różańce z napisem „Jezu, Ufam Tobie”. Oprawę muzyczną mszy św. przygotowali uczniowie progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Podczas mszy św. na Wałach otaczających Jasnogórskie Sanktuarium wystawiono blisko 370 szkolnych pocztów sztandarowych.

List do pielgrzymów wystosował prezydent Andrzej Duda. Słowa prezydenta  zostały odczytane przez kapelana głowy państwa, ks. Marcina Janochę:

„Uważam za niezwykle ważne, że polscy pedagodzy w kraju i na obczyźnie dbają o przekazywanie następnym pokoleniom zasad, które głosił papież Polak, a w których wzrastali nasi przodkowie. Gorąco dziękuję wszystkim, którzy kultywują to wielkie i dobre dzieło, jestem bowiem przekonany, że procesowi edukacji sprzyja jednoczesna formacja duchowa” – napisał Andrzej Duda.

Nasza szkoła reprezentowana była przez Panią Dyrektor Bogusławę Proskórnicką, Poczet Sztandarowy, Panią Aleksandrę Kolago i Panią Katarzynę Sinicką.