Dobra lektura nie jest zła!

Jak zachęcić współczesnych gimnazjalistów do czytania szkolnych lektur? No cóż, to nie lada zadanie! Ale próbować trzeba :)
W klasie 2b naszego gimnazjum opasła powieść Sienkiewicza pt. "Quo vadis" omawiana jest w szczególny sposób. Uczniowie podzieleni na grupy rywalizują w kilku zadaniach, za które przyznawane są punkty. Niektóre z tych zadań to: BINGO (gra dotycząca świata przedstawionego w powieści), wykonanie mapy mentalnej, zabawa "Zgadnij, kim jestem" czy wygłoszenie mowy.
Rywalizacja trwa i jest niezwykle zacięta. Uczniowie bardzo przykładają się do zadań, prześcigają się w pomysłach, a kreatywnością i wyobraźnią zadziwiają swoją polonistkę - panią Magdalenę Górę :) Z pewnością wpływ na to zaangażowanie ma obiecana zwycięskiej drużynie nagroda (oceny celujące)... Ale jest też mnóstwo frajdy i zabawy, gimnazjaliści mogą przenieść się w czasy starożytnego Rzymu, wcielić w rolę Nerona, Winicjusza czy św. Piotra...

Omawianie lektur nie musi być nudne!