Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / O szkole

O szkole

 Historia szkoły sięga 1963 roku, kiedy po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje 
dla uczniów.  W ciągu ponad 50 lat działalności mury szkoły opuściło wielu uczniów, 
z których jesteśmy bardzo dumni.  Wielu z nich pracuje teraz u nas w szkole jako nauczyciele 
i cieszą się bardzo, że kiedyś uczęszczali do tej szkoły.
PSP Tułowice z "lotu ptaka" - video

 


 

Zgodnie z uchwałą nr XXXIV/181/17 Rady Gminy Tułowice z dnia 30 marca 2017 r. od dnia 1 września 2017 r. Gminny Zespół Szkół w Tułowicach zmienia nazwę na Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach.


 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach wypracowała swoją obrzędowość i tradycje, w tym szczególnie dotyczące patrona – Jana Pawła II, które wplecione są w jego codzienność. 
 

     Społeczność uczniowska liczy 409 uczniów zapisanych w 17 oddziałach. Funkcje kierownicze sprawują dyrektor szkoły i jego zastępca. Szkoła zatrudnia 42 nauczycieli, w tym pedagoga szkolnego, bibliotekarza oraz 9 pracowników administracji i obsługi. Szkoła jest nowoczesna, po modernizacji, posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, w tym nowoczesną halę sportową, salę gimnastyczną, zespół boisk sportowych „ORLIK”.

     W szkole mieści się również biblioteka z czytelnią, świetlica, gabinet pielęgniarki, pedagoga szkolnego, nowoczesna jadalnia z zapleczem kuchennym. Szkoła ma estetyczny i ciekawy wystrój, co nie jest bez znaczenia dla przebywających w niej uczniów, nauczycieli, pracowników, jak i osób z zewnątrz. Na korytarzach znajdują się wystawy tematyczne odzwierciedlające życie szkoły oraz miejsca poświęcone Patronom. W szkole prowadzona jest współpraca międzynarodowa, co roku odbywają się wymiany międzynarodowe uczniów, między gminą Wendeburg w Niemczech i gminą Bela pod Pradziadem w Czechach.


         "Ażeby człowiek stawał się
          coraz bardziej człowiekiem"