Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

Jesteś tutaj: Start / Nasze klasy / KLASY 1-3 / Klasa 1a

Klasa 1a

 

Wychowawca klasy: mgr Aleksandra Kwaśniewicz - Gąska

 

Artykuły

2023-04-20

Warsztaty plastyczne „Robimy kubki”

Klasa I ‘a’ wzięła udział w warsztatach plastycznych „Robimy kubki”. Każdy z uczniów miał możliwość wykonać unikatowy kubek ze swoim imieniem i dowolnym rysunkiem. Dzieci otrzymały kubki przeznaczone do sublimacji wraz z pudełkiem. Na kartce wykonane zostały cudowne rysunki z użyciem specjalnych pisaków Infusible Ink. Całość  została następnie przeniesiona na kubek przy pomocy prasy termotransferowej. Zabawa była fantastyczna. Wszystko to pod okiem #EmiZuu.

Uczniowie pracowali pod opieką: Aleksandry Kwaśniewicz-Gąska

Czytaj więcej o: Warsztaty plastyczne „Robimy kubki”
2023-03-24

Julian Tuwim z przymrużeniem oka

Czytanie to nauka dla wytrwałych, ale gra warta zachodu, bo efekt jej jest imponujący. Uczniowie pierwszej klasy zakochali się w Tuwimie i zaprezentowali jego wiersze z użyciem nowoczesnych technologii. Jaki efekt? Trochę więcej zapału do czytania, chwila wytchnienia od zajęć prowadzonych w tradycyjnej formie i wykorzystanie technologii nie tylko… do gier.

   

 

Uczniowie pracowali pod opieką: Aleksandry Kwaśniewicz-Gąska

Czytaj więcej o: Julian Tuwim z przymrużeniem oka
2023-03-14

1a jako naukowcy

Pierwszoklasiści przyjęli wyzwania,  stali się na chwilę prawdziwymi naukowcami. Dzięki mikroskopom, lupom i wrodzonej ciekawości odkryli tajemnice mikro-świata. W naszej sali pojawił się także bardzo poważny „gość” – Kostek. Dzięki niemu uczniowie mogli zobaczyć jak dokładnie zbudowany jest układ kostny człowieka, a przy okazji dowiedzieć się jak ważne funkcje spełniają kości w organizmie.

Uczniowie pracowali pod opieką: Aleksandry Kwaśniewicz-Gąska

Czytaj więcej o: 1a jako naukowcy
2023-01-23

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe wydarzenie dla pierwszoklasisty. W klasie Ia odbył się w formie przedstawienia teatralnego "Zimowe trzy świnki" . Babcie i dziadkowie mieli okazję zobaczyć swoje wnuki i wnuczki w roli małych aktorów. Pierwszoklasiści wykonali sami domki trzech świnek, w pełni angażując się w prezent dla swoich dziadków. Składamy serdeczne życzenia dla naszych Babć i Dziadków w dniu ich święta!

Klasę przygotowała: mgr Aleksandra Kwaśniewicz-Gąska

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w klasie 1a
2022-12-05

Konkurs "Bajki, baśnie i bajeczki w klasach pierwszych"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie z pierwszych klas mieli okazję wziąć udział w konkursie  pt. „ Bajki, baśnie i bajeczki”. Dzieci wykazały się wiedzą na temat znanych i lubianych bajek z literatury klasycznej i współczesnej, rozpoznawały utwory muzyczne z popularnych filmów animowanych i brały udział w torze przeszkód składając jednocześnie elementy układanki. Emocje były wielkie, a dzieci jak na konkurs o bajkach bajecznie przebrane. Zabawę poprowadziły: Pani Dorota Dec i Pani Aleksandra Kwaśniewicz-Gąska.

 

Czytaj więcej o: Konkurs "Bajki, baśnie i bajeczki w klasach pierwszych"
2022-11-30

Zabawa Andrzejkowa u pierwszoklasistów

Andrzejkowa zabawa u pierwszoklasistów do pląsy, wspólne tańce, pokazywanki i naśladowanki, a także kilka słów o tradycjach andrzejkowych. Zabawa stała się miłym przerywnikiem w codziennej pracy nad czytaniem, pisaniem i liczeniem.

Zabawę prowadziła Pani Dorota Dec i Pani Aleksandra Kwaśniewicz-Gąska.

Czytaj więcej o: Zabawa Andrzejkowa u pierwszoklasistów
2022-11-28

Dzień pluszowego Misia

Kto nie kocha misiów? Kochają je także pierwszoklasiści, dlatego miły, słodki i puchaty MIŚ towarzyszył im w lekcjach podczas Dnia pluszowego Misia. Ukochana przytulanka była także świetnym partnerem do tańca, zabawy, a nawet porannej gimnastyki. Roześmiane twarze dzieci mówią same za siebie, że był to udany dzień.

Zabawa odbyła się w klasie Ia, pod opieką wychowawczyni Aleksandry Kwaśniewicz-Gąska.

Czytaj więcej o: Dzień pluszowego Misia
2022-11-28

Dzień Tosta, czyli zdrowe śniadanie w Ia

Pierwszoklasiści dobrze wiedzą jak ważne jest śniadanie dla zdrowego funkcjonowania każdego z nas. Dlatego dzieci powołały do życia nowe święto – Dzień Tosta! W trakcie tego dnia miały okazję same przygotować sobie pożywne śniadanie, ale także przełamać opory przed tym co smakuje trochę inaczej, poznać smak i zapach aromatycznych przypraw, a przy tym dobrze się bawić.

Zabawa odbyła się w klasie Ia, pod okiem wychowawczyni Aleksandry Kwaśniewicz-Gąska.

Czytaj więcej o: Dzień Tosta, czyli zdrowe śniadanie w Ia
2022-10-14

Udział w programie profilaktycznym „Szkoła mycia rąk Elli i Maxa”.

14.10.2022 r. uczniowie klas 1a i 1b wzięli udział w programie profilaktycznym polskiego Towarzystwa Higienicznego pt. „Szkoła mycia rąk Elli i Maxa”. Dowiedzieli się: Kiedy należy myć ręce i jak to skutecznie robić. Czym jest właściwa higiena. Dlaczego należy wycierać ręce. Co to są mikroorganizmy. Zajęcia w zabawny sposób przeprowadziły wychowawczynie: Dorota Dec i Aleksandra Kwaśniewicz-Gąska.

Zapraszamy na relację zdjęciową…

Czytaj więcej o: Udział w programie profilaktycznym „Szkoła mycia rąk Elli i Maxa”.