DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi. To święto jest obchodzone na całej Ziemi - w Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970.

Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi.

Bez lasów i bez tlenu nie moglibyśmy oddychać. Bez gleby nie moglibyśmy jeść. Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić. Na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach – możemy żyć.

Uczniowie klasy 1 b, mimo że są w domu, nie zapomnieli o obchodach Światowego Dnia Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Dzieci brały udział w cyklu zajęć, które miały na celu uświadomienie roli, jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku,  jak stać się Przyjacielem Ziemi.

Zdalnie uczyły się o przyrodzie ożywionej i nieożywionej, o ochronie środowiska, oglądały film edukacyjny „Dobre rady na odpady”, zapoznały się z piosenką pt. „Zielony dom”, rozmawiały o  segregacji śmieci  i znaczeniu recyklingu, o działaniach podejmowanych przez Przyjaciół Ziemi, w ramach edukacji plastyczno - technicznej wykonywały „Eko – coś”, Roboty” z surowców wtórnych oraz rysowały Ziemię, która jest planetą radosną lub smutną.

Zajęcia uświadomiły wszystkim, jak ważna jest jej ochrona i wszystkie działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.