Sprzątanie świata

Tradycyjnie w trzeci weekend września, już po raz 28 na terenie Polski, odbyła się akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2021" pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W ramach tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska” nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

17 września w klasie II b dzieci podczas lekcji sprawdzały swoje wiadomości z zakresu ekologii -rozwiązując krzyżówkę, kolorując pojemniki na odpady, segregując różne odpady. Wyjaśniały pojęcia: recykling i PSZOK. Wykonały ”Kubełki-stworki”, do których wrzucają papierowe śmieci. Podczas spaceru zauważyły dużą świadomość ekologiczną mieszkańców naszego miasteczka: czystość i pojemniki do segregacji odpadów w gospodarstwach domowych i na osiedlach. Dzieci rozwieszały  plakaty, chcąc przypomnieć mieszkańcom o akcji „Sprzątania świata”.