Przedświąteczne odwiedziny samotnych naszej Gminy

Pomaganie jest fajne! Tak sądzą wolontariusze naszej szkoły po przeprowadzonej Akcji na rzecz mocno senioralnych i samotnych mieszkańców naszej Gminy Tułowice. Najpierw zorganizowaliśmy w szkole słodką akcję, podczas której każdy mógł pozyskać różne smakołyki. Pozyskane cegiełki pozwoliły  zakupić ustalone produkty, a następnie pracowaliśmy pakując prezenty i przygotowując własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.

We współpracy ze Stacją Caritas w Tułowicach postanowiliśmy w tym pięknym, przedświątecznym czasie dotrzeć do seniorów w sędziwym wieku i mieszkających samotnie, aby porozmawiać i wręczyć przygotowane prezenty. Wszystkie osoby, które odwiedziliśmy w Tułowicach, Szydłowie, Ligocie i Goszczowicach były przeszczęśliwe zapraszając nas, słuchając przygotowanych przez wolontariuszy życzeń, w domach  unosił się z paczek  zapach owoców, pierników, kawy i innych przygotowanych łakoci. Rozmawialiśmy i często płynęły łzy wzruszeń i szczęścia. Cieszymy się, że udało się popracować w najbliższym środowisku, niosąc radość i pozytywne emocje tym wspaniałym ludziom, mającym wielki bagaż doświadczeń i przeżyć. Nie możemy o nich zapominać, są częścią naszej wspólnoty i żyją blisko nas. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy nas wspierali , rodzicom wolontariuszy za smaczne wypieki, Wam drodzy Uczniowie i Nauczyciele oraz Pracownicy szkoły za pozyskanie słodkich cegiełek oraz wolontariuszom za ich pracę. Życzymy Wszystkim zdrowych, pięknych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2024! Zapraszamy do galerii.

Szkolny Klub Wolontariatu „Otwórz Pomocną Dłoń”