Program dla szkół

Od 10 stycznia 2024 roku w naszej Szkole rozpoczęliśmy cykl warsztatów edukacyjno-kulinarnych z dietetykiem klinicznym dla uczniów klas I - V. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia, poznali wartości odżywcze warzyw, owoców oraz produktów mlecznych, a także dowiedzieli się, ile cukru zawierają spożywane popularne produkty.

Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali wspólnie koktajl warzywno – owocowy oraz kanapeczki z twarożkiem i warzywami. Zajęcia odbyły się w ramach „Programu dla szkół” i miały na celu skuteczne przeciwdziałanie wzrastającym udziałowi osób z nadwagą wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach przyczyni się do podniesienia świadomości na temat właściwego odżywiania oraz wpłynie na kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.  „Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.