Światowy Dzień Kota

Pomysł utworzenia Światowego Dnia Kota wziął się z chęci uwrażliwienia ludzi na los bezdomnych zwierząt oraz niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kotom. Święto jest nie tylko okazją do wsparcia zbiórek na bezdomne koty, mówienia o nich, ale także do rozpieszczania swojego pupila.

W naszej szkole z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu „Otwórz Pomocną Dłoń” zorganizował  zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów , gazetkę kocich ciekawostek, Quiz wiedzy o kotach, wystawę oraz konkurs fotograficzny „Koci Król i Królowa”. Jury spośród 35 zdjęć wybrało Króla i Królową w klasach 0-3 i 4-8. W młodszych klasach kocią Królową została „Kartofelka” Aleksandry i Michała Kurek, a kocim Królem „Puszek” Szymona Kublina. W II grupie wiekowej zwyciężyła „Ksenia” Violetty Galli i „Filip” Wojtka Babińskiego. Zwycięzcy otrzymali korony, dyplomy, łakocia dla pupila i opiekuna, pozostali konkursowicze wyróżnienia i saszetki. Gratulujemy wszystkim  kochanych zwierząt i dziękujemy za tak liczny udział w Kocim Evencie, także za wrażliwość i chęć wsparcia tych, których spotkał trudny koci los!