Jasełka w starszej grupie wiekowej.

W piątek (20.12) w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów. Po przedstawieniu uczniowie rozeszli się po salach na wigilie klasowe. Boże Narodzenie to okres, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi. To czas, który łączy rodziny, zapomina się  o sporach i nieporozumieniach.  Warto o tym pamiętać, o tym co najważniejsze podczas tych świąt, zwłaszcza, że gonitwa przedświąteczna między sklepami, a czystymi oknami jest już na ostatniej prostej.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt, uczniowie tradycyjnie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, mali aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka miały charakter tradycyjny. Miały również piękne przesłanie na nadchodzący czas. Uczniowie ze sceny mówili o dobroci, życzliwości w stosunku do drugiej osoby. Namawiali widzów, by dzielić się między sobą tym co mamy najpiękniejsze w sobie.