GRUDZIEŃ PEŁEN PRACY I RADOŚCI w KLUBIE OŚMIU

Czas Bożego Narodzenia skłania nas do zadumy i mobilizuje do pomocy na rzecz tych, którzy jej potrzebują. Wolontariusze Klubu Ośmiu doskonale o tym wiedzą, dlatego mobilizują swoje szeregi i organizują pomoc przedświąteczną. W piątek 29 listopada oraz w sobotę 30 listopada przyłączyli się do zbiórki żywności dla Rodaków na Wschodzie.

W kolejnym tygodniu, 7 grudnia od godziny 8.00 można było spotkać wolontariuszy w „pracy” w sklepach na terenie Tułowic, gdyż jak co roku zorganizowali zbiórkę dla mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Opolu- Grudzicach. Wszystkie zebrane artykuły oraz dary, jakie przekazali nam pracownicy Apteki Galen w Tułowicach, przyłączając się do naszej akcji, zostały zawiezione w ostatni weekend przedświąteczny.

18 grudnia 2019 r. o godz.13.00 rozpoczęła się Wigilia dla Samotnych dla mieszkańców naszej gminy. Tym razem spotkanie odbyło się w Domu Katechetycznym przy parafii pw.św.Rocha w Tułowicach. Wolontariusze Klubu Ośmiu tradycyjnie witali wszystkich przybyłych na wieczerzę pięknymi świątecznymi upominkami, które z radością i zaangażowaniem wykonali uczniowie  naszej szkoły pod czujnym okiem Pani Bożeny Kownackiej-Kasprzak. Oprawą artystyczną zajęła się Pani Joanna Dąbrowska-Drzewiecka wraz z uczniami z klasy 6c a występ uświetnili soliści, tj. Dawid Paszkowski               z klasy 2a grając na skrzypcach kolędę Lulajże Jezuniu… oraz Jagoda Drzewiecka z klasy 5b śpiewając kolędę i pastorałkę.